MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > NAPSALI O NÁS > Blíží se finále E.ON Energy Globe Award 2012
Blíží se finále E.ON Energy Globe Award 2012

Známe už finalisty soutěže E.ON Energy Globe Award ČR 2012. Nejlepší z nich získá od naší společnosti CNG plnicí zařízení MOTOR JIKOV COMPACT MJ05, které nám vloni pomohlo k vítězství v kategorii Vzduch.

E.ON Energy Globe Award je prestižní mezinárodní ocenění v oblasti životního prostředí. V České republice právě vrcholí čtvrtý ročník soutěže. Ta vybírá a propaguje nejzajímavější projekty šetřící energii, přírodu a chránící životní prostředí. Soutěží se v sedmi kategoriích: Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil. Prvních pět uvedených kategorií má mezinárodní formát, v ČR přibyly speciální kategorie Obec a Kutil. Soutěž je otevřená všem – podnikům, soukromníkům, nestátním organizacím stejně jako obcím a školám. Podmínkou je, aby byl projekt již realizován nebo existoval ve fázi dokončení.

Mezinárodní odborná porota už posoudila všech 165 přihlášených projektů a v každé ze sedmi kategorií nominovala tři nejúspěšnější projekty. Z jedenadvaceti finalistů určí celkového vítěze veřejnost formou internetového hlasování. To už běží a do 16. září má každý možnost dát hlas svému favoritovi na www.energyglobe.cz.

Vítězný projekt bude znám 4. října. Získá řadu cen a též postup do celosvětového finále soutěže Energy Globe Award 2012. U slavnostního předávání před televizními kamerami bude naši společnost reprezentovat její generální ředitel Miroslav Dvořák. Po loňském soutěžení a především vítězné účasti se MOTOR JIKOV Group a.s. stal letos hlavním parterem soutěže.

„Je pro nás velkou ctí a skutečným oceněním práce našich konstruktérů a spolupracovníků, že jsme vloni získali vítězství v kategorii Vzduch. E.ON Energy Globe Award je bezpochyby jedním z nejprestižnějších mezinárodních ocenění v oblasti ekologických projektů. A ekologie a udržitelný rozvoj jsou pro naši společnost zcela klíčovým tématem. Prosazujeme firemní politiku odpovědnosti a ochrany životního prostředí. Věnujeme se jí stále významněji i v oblasti přímé výroby. Vloni nás k vítězství dovedla malá plnička CNG MOTOR JIKOV COMPACT MJ05. A proto i letošní absolutní vítěz získá od naší společnosti jako cenu tuto špičkovou plničku v hodnotě téměř sto sedmdesát tisíc korun,” uvedl generální ředitel společnosti Miroslav Dvořák.

Mezinárodní porota vybrala ze 165 přihlášených projektů trojici finalistů. Je potěšitelné, že mezi nimi i celá řada projektů z našeho regionu. Televizní záznam finálového večera můžete sledovat 11. října od 21 hod. na programu ČT1.