MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Česko – Korejské CNG fórum
Česko – Korejské CNG fórum

Pod záštitou ministra průmyslu a obchodu ČR Jiřího Ciencialy a za účasti Ministra životního prostředí Korejské republiky Yeon Jae Parka proběhlo dne 5. listopadu v Kongresovém centru Praha, Česko – Korejské CNG fórum.

Cílem akce, kterou organizovala agentura Korea Trade – Investment Promotion Agency (KOTRA) ve spolupráci s Korejským institutem strojírenství a materiálů (KEITI) a Ministerstvem životního prostředí Korejské republiky, měla za cíl přiblížit vývoj a perspektivy CNG z různých úhlů pohledu na využívání plynu v dopravě.

1

Fórum nabídlo prostor pro představení technologií CNG v dopravě jak korejských firem, tak i firem zabývajících se touto problematikou v České republice. O tématu alternativních pohonů, dopravní infrastruktury, snižování emisí hovořili, a příklady využití alternativních pohonů  v dopravě představili, mj. zástupci korejských firem KwangShin Machine Ind.Co.,Ltd., Engine Tech Co.,Ltd., HYOSUNG Corporation, Exion Co.,Ltd, a World Power Tech. Výrobní portfolio technologií CNG, zkušenosti s inovacemi v ekologizaci dopravy a zlepšení ekonomiky představil manažer pro zahraniční prodej v oblasti CNG společnosti MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Karol Suchár. Společnost je součástí holdingu MOTOR JIKOV GROUP, který disponuje ve svém vozovém parku zhruba 50 % vozy s pohonem na CNG a ročně tak uspoří téměř 2 miliony korun.

2

Ve druhého části fóra proběhly bilaterární rozhovory o perspektivě možné spolupráce mezi společnosti KwangShin Machine Ind.Co.,Ltd zastoupené prezidentem a výkonným ředitelem panem Harry Kwonem a MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. zastoupené Karolem Suchárem. V závěru se účastníci fóra shodli, že tato akce přispěla ke zvýšení osvěty ve využívání CNG v oblasti dopravy a rozšíří možnosti spolupráce a výměny zkušeností mezi oběma zeměmi ve snaze celkového zlepšování klimatu na planetě.