MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Český Krumlov plánuje nákup nízkoemisních autobusů
Český Krumlov plánuje nákup nízkoemisních autobusů

Duben – Na přelomu loňského a letošního roku představitelé Českého Krumlova vyjádřili ambici snížit náklady městské hromadné dopravy pro první roky na dva a půl milionu korun, uvádí Českokrumlovský deník.
Toho lze dosáhnout několika cestami. Jednou z nich je vyškrtnutí nelukrativních spojů. Zajímavý je v tomto směru ale i návrh provozovatele českokrumlovské MHD, ČSAD autobusy České Budějovice, a.s., který Deníku objasnil generální ředitel společnosti Vladimír Homola. „Je tu možnost získat dotace na pořízení nízkoemisních CNG autobusů, které by byly pro Český Krumlov velmi vhodné. Podmínkou je ale pětiletá trvalá udržitelnost projektu. Navrhli jsme tedy městu Český Krumlov uzavření dlouhodobější smlouvy, která by toto období pokryla,“ vysvětluje Vladimír Homola s tím, že v rámci dotace by se dalo zakoupit i menší vozidlo, které by mohlo zavézt seniory či méně pohyblivé občany přímo do centra Českého Krumlova, kam se jinak dostat nemohou.

Nákup CNG autobusů by byl pro město výhodný, neboť provozovatel by účtoval odpisy pouze ze zbývající částky po odečtení dotace, která činí osmdesát procent z ceny vozidla. Snížily by se i náklady na provoz.
„Tento návrh bude předložen ke schválení radě – a věřím, že uspěje. Já osobně jsem tomu nakloněn,“ konstatuje starosta města Dalibor Carda. Město by navíc dostalo od provozovatele MHD možnost opatřit autobusy designem, který by podpořil styl Českého Krumlova.

Plnicí stanici na stlačený zemní plyn MJ SAT postavil a zprovoznil MOTOR JIKOV v Českém Krumlově na konci roku 2014, a to v depu autobusového dopravce na Chvalšinské silnici.
Zdroj: Českokrumlovský deník