MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > CNG plnící zařízení soutěží o cenu veřejnosti ČEEP 2013
CNG plnící zařízení soutěží o cenu veřejnosti ČEEP 2013

Listopad 2014 – V kategorii dopravních inovací soutěže Český energetický a ekologický projekt 2013 se uchází o hlasy veřejnosti CNG plnicí zařízení MOTOR JIKOV MJ Variant Plus.

Hlasovat je možné do 9. listopadu zde.

MJ Variant Plus bylo vyvinuto v roce 2013 ve společnosti MOTOR JIKOV a slouží k rychlému plnění stlačeného zemního plynu do vozidel všeho druhu.
„Zařízení, které se vyznačuje technickou variabilitou, snadnou instalací a minimálními nároky na stavební připravenost, je určeno pro uživatele se spotřebou CNG do šedesáti tisíc metrů krychlových za rok. Tato kapacita výroby ekologického a ekonomicky výhodného paliva je vhodná k provozu menší flotily vozidel a může sloužit jako výhodná vnitropodniková čerpací stanice, “ sdělil ředitel divize Speciální obrábění a výroba MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Jiří Slíva.
Celé zařízení MJ Variant Plus je umístěno v technologickém betonovém kontejneru. Pro instalaci je zapotřebí pouze připravit betonové patky pro uložení kontejneru a přípojky zemního plynu a elektrické energie.

Cílem dvanáctého ročníku celostátní soutěže Český energetický a ekologický projekt 2013 je prezentovat stavby, projekty a inovace, které významným způsobem snižují energetickou náročnost ČR, zvyšují energetickou účinnost energetických zdrojů a přispívají ke zlepšení životního prostředí v ČR.
Zařízení MJ Variant Plus je přihlášeno do soutěže o cenu veřejnosti v kategorii inovace v oblasti dopravy prostřednictvím energeticky úsporných pohonných systémů.

Hlasovat je možné až do neděle 9. 11. 2014 do 20 hodin.