MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > CNG stanice ve společnosti Hayes Lemmerz Czech
CNG stanice ve společnosti Hayes Lemmerz Czech

Prosinec 2013 – byla dokončena, zprovozněna a předána vnitropodniková plnicí stanice CNG společnosti Hayes Lemmerz Czech s.r.o., divize Alukola, se sídlem v Ostravě Kunčicích. Jedná se o dvoukompresorové plnicí zařízení MJ Compact Plus s výkonem 40 m3/hod a dvousekčním vysokotlakým zásobníkem na 1680l stlačeného plynu s výdejním stojanem ADAST V Line včetně výdejní hadice s koncovkou NGV1. Stanice z dílny jihočeské firmy MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. bude sloužit k plnění vysokozdvižných vozíků Linde s pohonem na zemní plyn. Tato stanice umožňuje rychlé plnění středně velkých flotil poháněných CNG.

Provozem na zemní plyn u vysokozdvižných vozíků lze ušetřit 50-70 % nákladů na pohonné hmoty ve srovnání s naftou včetně snížení produkovaných emisí.

Společnost Hayes Lemmerz začala v České republice podnikat v roce 1993 jako joint venture společnosti Nová Huť, a.s. a amerického koncernu Hayes Wheels International. Od roku 1997 je pak ve stoprocentním vlastnictví koncernu Hayes Lemmerz International. V současnosti má 2 výrobní divize – Alukola a Autokola se sídlem v Ostravě. Roční objem výroby je v řádech miliónů kusů kol.

Závod Autokola vyrábí ocelová kola pro vysokozdvižné a průmyslové vozíky, závod Alukola pak litá hliníková automobilová kola. Mezi největší zákazníky patří firmy General Motors, Volkswagen, KIA, Ford, Suzuki, Toyota, PSA. V segmentu kol pro vysokozdvižné vozíky jsou to pak např. firmy NACCO, Still, Daewoo, Trelleborg.

www.hayes-lemmerz.com