MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Společnost Fiers J&B nv plně využívá technologii CNG
Společnost Fiers J&B nv plně využívá technologii CNG

Květen 2015 – Belgická společnost Fiers J&B nv, která se více než padesát let specializuje na produkci kvalitního masa a drůbežích výrobků, myslí na životní prostředí a pro distribuci svých výrobků začala používat užitková vozidla s pohonem na CNG. Současná flotila obsahuje pět vozidel Iveco Daily a na základě výborných zkušeností s tímto pohonem uvažuje o dalším rozšiřování svého vozového parku. Plnění těchto vozidel CNG probíhá pomocí čtyř plnících jednotek MJ Compact 05, které jsou umístěné v areálu firmy. Výrobcem a dodavatelem těchto jednotek je MOTOR JIKOV Strojírenská a.s.

„Tato realizace je výsledkem našich úspěšných obchodních vazeb a spolupráce v zemích Beneluxu, v tomto případě s firmou Eandis,“ zdůraznil manažer pro prodej CNG MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Václav Král.

Zařízení MJ Compact 05 je určeno pro přímé plnění vozidla stlačeným zemním plynem. Jedná se o nejjednodušší a nejrychlejší instalaci spojenou s nejnižšími investičními náklady. MJ Compact 05 se vyznačuje nízkými provozními a servisními náklady. Stanice obsahuje třístupňový, olejem mazaný kompresor JIKOV s výkonem 5 Nm³/h a maximálním výstupním tlakem 250 bar.