MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Firma Cembrit a.s. Beroun provozuje vnitropodnikovou stanici CNG
Firma Cembrit a.s. Beroun provozuje vnitropodnikovou stanici CNG

Listopad 2013 – Další z řady plnicích stanic na stlačený zemní plyn (CNG) MJ Variant byla nainstalována a zprovozněna ve firmě Cembrit a.s. v Berouně.

Jedná se o typ MJ Variant 4K-1260 A, což je 4 – kompresorová plnicí stanice pro rychlé plnění vozidel stlačeným zemním plynem s  výkonem 20m3/hod a dvousekčním vysokotlakým zásobníkem na 1 260 l.  Výdej stlačeného plynu je zabezpečován výdejním stojanem od firmy ADAST. Stanice je koncipována jako vnitropodniková pro plnění vysokozdvižných vozíků ve výrobním provozu firmy Cembrit.

Cembrit-F

Plnicí stanice CNG byla realizována v kooperaci se společností  Linde Material Handling Česká republika s.r.o., která zároveň dodala zákazníkovi vysokozdvižné vozíky s označením Linde H40 s pohonem na stlačený zemní plyn. Pokračujeme takto ve společné realizaci vnitropodnikových aplikací CNG pohonu pro flotily manipulační techniky.

Plnicí zařízení MJ Variant je určené pro uživatele se spotřebou CNG do 60 000 m3 za rok, kteří vyžadují rychlé naplnění vozidla stlačeným zemním plynem CNG. Výhodou tohoto řešení je možnost postupného navyšování výkonu od 5 do 20 m3/hod. Stanice může být vybavena manuálním výdejním panelem nebo výdejním stojanem s kartovým přístupem a měření vydávaného množství.

Cembrit-logo-FSpolečnost Cembrit a.s. je součástí dánské společnosti Cembrit Holding A/S, která je členem skupiny FLSmidth a patří mezi největší výrobce stavebních materiálů v Evropě. Společnost se zaměřuje především na výrobu střešní krytiny a fasádních desek z vláknocementu. Její výrobky jsou určeny pro střechy obytných, občanských i průmyslových objektů a na fasádní obklady budov a obklady interiérů.