MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Instalace plnicí stanice MJ Compact Plus v Tišnově
Instalace plnicí stanice MJ Compact Plus v Tišnově

V posledním předvánočním týdnu loňského roku byla naistalována a zprovozněna CNG plnicí stanice řady MJ Compact Plus ve firmě EISBERG, a.s. v Tišnově.

Jedná se o kompaktní plnicí stanici pro rychlé plnění vozidel stlačeným zemním plynem o celkovém hodinovém výkonu 39 m3 s dvousekčním zásobníkem 1.680 l. Maximální denní kapacita zařízení je 400 kg zemního plynu, v zásobnících pro rychlé plnění je uloženo 300 kg stlačeného plynu.
DSCN2846
Společnost EISBERG, a.s. bude CNG stanici využívat k plnění rozvážkových vhladírenských vozidel typu Iveco Eurocargo CNG. Spotřeba těchto vozidel s motorem o objemu 5,9 l a výkonu 147 kW je 17 kg na 100 km. Při využití vlastní plnicí stanice, lze náklady na 1 km snížit až ke 3,50 Kč. V porovnání s dieslovou alternativou, u které náklad na 1 km dosahuje více než 8 Kč je úspora evidentní a při nájezdu 60.000 km za rok přesahuje u jednoho vozidla čtvrt milionu korun ročně.

Iveco Eurocargo

Společnost EISBERG, a.s. vznikla v roce 2004 jako obchodní firma se zaměřením na import a distribuci mražených potravin. Sídlo společnosti je situováno v Hradčanech u Tišnova. Zde firma provozuje distribuční středisko. Jsou zde umístěny vlastní mrazírenské a chladírenské skladovací prostory. Zboží je z distribučního střediska převáženo k zákazníkům moderními mrazírenskými vozy.