MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Kontejnerová plnicí stanice CNG pro pohodlnou instalaci
Kontejnerová plnicí stanice CNG pro pohodlnou instalaci

Leden 2014 – Divize Speciální obrábění a výroba dokončila testování a zahájila sériovou výrobu dalšího typu vlastní CNG stanice s nižším výkonem. Plnicí zařízení MJ Variant Plus v sobě slučuje nejlepší vlastnosti dvou svých sourozenců a stává se tak pro zákazníky zajímavou alternativou plnění stlačeným zemním plynem.

„Zařízení MJ Variant Plus, které jsme vyvinuli v roce 2013 v rámci našich inovačních aktivit, v sobě slučuje pozitivní vlastnosti zařízení MJ Variant, což je především flexibilita a variabilita technického řešení, a plničky MJ Compact Plus, která se zase vyznačuje snadnou instalací a minimálními nároky na stavební připravenost,“ říká ředitel divize Speciální obrábění a výroba Jiří Slíva.

Zařízení je určené pro uživatele flotil 5-20 vozidel se spotřebou CNG do 60 000 m3 za rok, kteří vyžadují rychlé naplnění vozidla. Zásobník stlačeného zemního plynu o objemu 1 680 l zajišťuje rychlost plnění jako u veřejné čerpací stanice, tedy cca 2–3 minuty.

1

První instalace stanice proběhne letos na jaře ve firmě ROMOTOP, spol. s r.o. Suchdol nad Odrou. Právě tento zákazník bude prvním v řadě těch, kteří vyzkouší výhody inovace na vlastní kůži. Pro umístění stanice v podobě technologického betonového kontejneru o rozměrech 2,5×3,5×2,5m, je zapotřebí pouze zajistit betonové patky pro uložení kompresoru a přípojky zemního plynu a elektrické energie. Dodavatel přiveze na místo k provozu kompletně připravenou stanici, včetně veškeré potřebné legislativy, a po připojení na zdroj elektřiny a plynu uvede stanici do provozu.

MOTOR JIKOV nabízí MJ Variant Plus v několika alternativách. Liší se počtem kompresorů a výkonem od 10 do 20 Nm3/h, variabilitu nabízí také měření množství natankovaného plynu. V nabídce je jednoduché manuální ovládání plnění, komfortní výdejní stojan s automatickým procesem plnění, kartovým přístupem, měřením výdeje CNG a displejem, nebo manuální výdej, doplněný systémem měření spotřeby (průtoku) CNG a čipovým přístupem za účelem identifikace uživatele, včetně přiřazení spotřeby k uživateli.

„Stanice MJ Variant Plus přináší do segmentu našich plnicích stanic nové možnosti. Zájem očekáváme na tuzemském i zahraničním trhu, především ve střední a východní Evropě,“ konstatuje Miroslav Dvořák, předseda představenstva a generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s.

Inovace plnicí stanice na stlačený zemní plyn proběhla ve firmě MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. za finanční podpory Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) – Inovace nových typů plynových zařízení.