MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Mercedes-Benz B 200 s pohonem na zemní plyn bude debutovat v Paříži
Mercedes-Benz B 200 s pohonem na zemní plyn bude debutovat v Paříži

Mercedes-Benz představí svůj nový Mercedes 200 Natural Gas Drive na pařížské Motor Show (od 27. září do 14. října 2012). Nejnovější model ve třídě B s pohonem na dva druhy paliva produkuje ve verzi na stlačený zemní plyn o 16 % méně emisí CO2 v porovnání s benzínem při stejném výkonu. Stejně tak produkuje značně čistší výfukové plyny a provozní náklady jsou přibližně o 50 % nižší v porovnání se srovnatelným benzinový modelem. V režimu pohonu na stlačený zemní plyn je spotřeba B 200 Natural Gas Drive s výkonem 115 kW (156 koní) pouze 4.2 kg/100 km – což odpovídá emisím CO2 115 g/km.
B 200 Natural Gas Drive je prvním modelem ve třídě B, který využívá modulárního konceptu “ENERGY SPACE”: částečná dvojité dno pod zadními sedačkami vytváří prostor pro jednu velkou a dvě menší nádrže na zemní plyn o celkovém objemu 125 litrů zemního plynu (odpovídá cca 21 kg). Toto uspořádání umožňuje zachování prostorného zavazadlového prostoru u 5-ti sedadlového modelu.

Znázornění uložení válců u Mercedes-Benz B 200

Znázornění uložení válců u Mercedes-Benz B 200
Nový model patří k výkonnostní třídě A a splňuje emisní standard EURO 6, který vejde v platnost pro všechny benzínové motory od 1. září 2014. Model šetří životní prostředí i peněženku: převedeme-li spotřebu B 200 Natural Gas Drive na energetický ekvivalent benzínu, cena za kilometr vychází o 50 % nižší než náklady na palivo benzínového modelu.
Stejně tak provoz je na podobné dynamické úrovni: B 200 Natural Gas Drive může dosáhnout rychlosti až 200 km/h při zrychlení z 0 na 100 km/h za 9.1 sekund. B 200 Natural Gas Drive funguje podle principu monovalent +. Znamená to, že motor je prakticky provozován na zemní plyn. Pro případ nouze je k dispozici 12-ti litrová nádrž s benzínem. V případě, že je plynová nádrž prázdná, vozidlo přepne automaticky na benzín. A protože řidiči nejsou schopni sami zvolit režim pohonu na benzín, je B 200 Natural Gas Drive zdaněn výhodněji jako vozidlo na zemní plyn. Dojezd na zemní plyn je zhruba 500 km.
V případě B 200 Natural Gas Drive bylo rozšířeno menu počítače v palubní desce: je znázorněn příslušný provozní režim. U režimu provozu na benzín je dále zahrnut indikátor hladiny a zbytku. U režimu provozu na plyn má řidič přístup ke všem běžným funkcím počítače.

Mercedes Benz B 200Vozidla vybavená zemním plynem jsou nejen šetrná k životnímu prostředí, ale jsou rovněž trvale udržitelná. Důvodem je, že pro provoz mohou používat minerální zemní plyn i biometan. Mohou využívat rovněž synteticky vyrobený plyn vyráběný za použití “přebytečné” energie ze solárních nebo větrných elektráren což by mohlo v budoucnu pomoci vyřešit problémy uskladnění, kterým bude čelit generace alternativní energie. V tomto ohledu může být B 200 Natural Gas Drive považován za bezemisní.
B 200 Natural Gas Drive oslaví světovou premiéru na pařížské Motor Show a je případně dostupný s manuální a 7G-DCT automatickou převodovkou. Na trh by mělo přijít na začátku roku 2013.
Modelem B 200 Natural Gas Drive přivádí Mercedes-Benz do nové rodiny B třídy částečně ekonomickou a ekologickou variantu.