MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > MOTOR JIKOV otevřel novou vnitropodnikovou plničku CNG
MOTOR JIKOV otevřel novou vnitropodnikovou plničku CNG

Únor 2015 – Vozový park MOTORu JIKOV tankuje od poloviny února stlačený zemní plyn z nové plnicí stanice v dolním areálu firmy v Českých Budějovicích. Instalované plnicí zařízení MJ Variant Plus pochází z produkce MOTORu JIKOV Strojírenská a.s. a doplnilo již fungující plničku v horním areálu společnosti.
„MJ Variant Plus se vyznačuje flexibilitou a variabilitou technického řešení spolu se snadnou instalací a minimálními nároky na stavební připravenost. Plnička je vybavena velkým zásobníkem stlačeného zemního plynu na 1680 litrů, který zajišťuje rychlé plnění CNG do vozidel jako u veřejné čerpací stanice – zhruba za dvě až tři minuty. Stlačování zemního plynu zajišťují čtyři kompresory Jikov MJ 05,“ sdělil manažer pro prodej CNG MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Václav Král.

Na CNG jezdí v MOTORu JIKOV více než polovina služebních automobilů. „Poslední tři roky obnovujeme vozový park pouze automobily na CNG. Z celkového počtu sedmapadesáti vozů jich je pětatřicet. Jedná se nejčastěji o Volkswagen Passat a Škodu Octavii. Loni rozšířila řady octavií přestavěných na plyn i první Škoda Octavia Combi G-Tec přímo z produkce automobilky. Pro rok 2015 plánujeme nákup další čtyř vozů na stlačený zemní plyn. Postupně chceme převést kompletní firemní flotilu na CNG,“ uvedl vedoucí služeb INVESTIX a.s. Vladimír Dvořák.
Nové plnicí zařízení doplnilo již fungující v horním areálu firmy. „Při současné firemní flotile, která čítá několik desítek automobilů na CNG a vysokozdvižných vozíků, už zařízení nestíhalo,“ doplnil Václav Král.