MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > MOTOR JIKOV postavil na jihu Čech již pátou veřejnou plnicí stanici CNG
MOTOR JIKOV postavil na jihu Čech  již pátou veřejnou plnicí stanici CNG

Prosinec – Další dvě veřejné CNG plnicí stanice vybudovala a otevřela v druhé polovině roku MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Celkem již společnost umožnila motoristům čerpat stlačený zemní plyn na jedenácti veřejně dostupných místech v České republice.
V jižních Čechách je MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. lídrem. Pět z osmi veřejných plnicích stanic připravili soběslavští technici. Od letoška ta mohou motoristé doplňovat plyn také v Milevsku a Toužimi na Karlovarsku.
Od konce září je v provozu plnicí stanice v Milevsku na vjezdu do města ve směru od Kovářova v areálu čerpací stanice Petra. „Stanice je osazena technologií MJ SAT 140-4480 s jedním kompresorem značky J. A. Backer SV1300-NG1 s výkonem 140 Nm3 za hodinu. Zásobník plynu pojme 4480 litrů. Motoristé mají k dispozici výdejní stojan Tatsuno Europe s koncovkami NGV1, NGV2. Platit mohou buď CNG kartami nebo klasickými platebními kartami,“ informoval manažer pro prodej CNG MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. Jan Kocourek. Provozovatelem stanice se společnost Zliner Energy.

Motoristé u milevské plnicí stanice oceňují možnosti předvolení si čerpaného množství jak v korunách, tak i v kilogramech. Další výhodou je velký zásobník a tedy stabilní tlak.
Na konec roku připravila společnost MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. spuštění čerpací stanice v Toužimi na Karlovarsku. „Oproti milevské stanici je zde instalován pouze poloviční zásobník plynu, ale obě zařízení mají stejný kompresor o výkonu 140 Nm3 za hodinu. Motoristé mají opět k dispozici obě výdejní koncovky NGV1 i NGV2. Platit mohou CNG kartami, platebními kartami, ale CCS kartami a hotovostí,“ doplnil Jan Kocourek.
CNG plnicí stanice je součástí čerpací stanice Shell na silnici E49, což je hlavní tah mezi Plzní a Karlovými Vary. Provozovatelem stanice je společnost E.ON Energie.