MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. upevňuje pozici na slovinském trhu
MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. upevňuje pozici na slovinském trhu

Srpen 2016 – Další vnitropodnikovou plnicí stanici na CNG instalovala v polovině roku MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. ve Slovinsku. „Ve spolupráci s partnerskou firmou OMEGA AIR, d.o.o., jsme zprovoznili CNG plnicí technologii v jejím areálu v Ljubljani,“ informoval Karol Suchár za MOTOR JIKOV Strojírenská a.s., která se výrobou plnicích stanic v rámci holdingu MOTOR JIKOV GROUP zabývá.
„Jedná se stejnou technologii MJ Variant 1K – 560 l pro vnitropodnikové využití, jakou jsme instalovali v loňském roce v Kranji pro firmu DOMPLAN, d.d. Partnerská společnost OMEGA AIR, d.o.o., novou plničkou nahradila původní pomalé plnění zařízením MJ Compact 05, které umístila ve svém druhém areálu v Logatecu,“ upřesnil Karol Suchár.
Stanice MJ Variant 1K – 560 l je složena z plnící stanice MJ Compact 05 o výkonu pět metrů krychlových za hodinu a vysokotlakého zásobníku o objemu 560 l.

MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. se na poli plnicích stanic ve Slovinsku uvedla již v minulosti instalacemi plniček MJ Compact 05 pro pomalé plnění v Mariboru, Jesenici a dalších městech. „Nezůstáváme na místě a plánujeme získat ještě větší část slovinského trhu vnitropodnikových plniček. Pro příští rok už je v jednání výroba a instalace další CNG plnicí technologie s větším objemem pro výrobce izolačních materiálů ve Škofja Loka,“ uvedl Jiří Slíva, ředitel divize Speciální obrábění a výroba MOTOR JIKOV Strojírenská a.s.