MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > MOTOR JIKOV vyvinul novou plnicí stanici CNG
MOTOR JIKOV vyvinul novou plnicí stanici CNG

Květen – Zařízením MJ Compact 60 doplňuje MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. nově portfolio stanic na tankování stlačeného zemního plynu (CNG). Plnička se hodí jako vnitropodniková stanice pro větší flotily, ale bude sloužit i jako menší veřejná stanice na méně frekventovaných tazích. Firma plánuje její stavbu například v Soběslavi.
„Díky našim zkušenostem trval vývoj a výstavba prototypu jen krátkou dobu, kdy hlavním úkolem bylo zapracování nového typu kompresoru. Technici museli přijít s novou zástavbou stanice a kompletně vymyslet elektroinstalaci a nový řídicí systém. MJ Compact 60 navazuje na současnou řadu MJ Compact, ale poskytuje díky jedinému kompresoru mnoho výhod například v nižších servisních nákladech,“ uvedl generální ředitel MOTOR JIKOV Group a.s., Miroslav Dvořák.

Nový čtyřstupňový vzduchem chlazený kompresor značky J. A. Becker s výkonem 60 metrů krychlových za hodinu je hlavním trumfem zařízení. „Výstupní tlak totiž činí až 285 barů, což znamená výhodu oproti konkurenci, jejíchž plnicí zařízení většinou disponují kompresory s výstupním tlakem 250 barů. Kompresor tak zvětšuje procentuální využití zásobníku plynu,“ vysvětlil manažer pro prodej CNG MOTOR JIKOV Strojírenská a.s., Jan Kocourek.

Stanice je vybavena zásobníky o objemu 1680 litrů. Jejich velikost lze upravit dle specifikace zákazníka. „Jsme v podstatě limitování pouze velikostí kontejneru, ve kterém je stanice umístěna,“ doplnil Jan Kocourek.
Stanice umožňuje osazení výdejního zařízení od nejjednoduššího, manuálního, přes elektronický, který poskytuje záznam o tankování až po klasický samostatně stojící výdejní stojan.
MOTOR JIKOV Strojírenská, a.s. vyvíjí, vyrábí a dodává na trh kompletní sortiment plniček CNG a také zajišťuje jejich servis, provádí projekční, inženýringové a stavební práce, zajišťuje financování výstavby a provozu. Kromě dodávky malých a vnitropodnikových plniček pokračuje v budování veřejných plnicích stanic CNG. MOTOR JIKOV GROUP využívá automobily a vysokozdvižné vozíky s pohonem na CNG ve své firemní flotile, kde tvoří více než 80 procent všech vozidel. Roční úspora nákladů na pohonné hmoty dosahuje téměř dva miliony korun.