MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Nová veřejná čerpací stanice pohonných hmot včetně CNG ve Zruči nad Sázavou
Nová veřejná čerpací stanice pohonných hmot včetně CNG ve Zruči nad Sázavou

Září 2015 – V těchto dnech je uváděna do provozu nová veřejná čerpací stanice pohonných hmot ve Zruči nad Sázavou. Investorem a provozovatelem této moderní čerpací stanice je společnost Variel, a.s., Zruč nad Sázavou. Čerpací stanice umožní tankování všech typů pohonných hmot, tedy i CNG. Dodavatelem plnicí technologie CNG vybral investor MOTOR JIKOV Strojírenská a.s.

Stanice je vybavena kompresorovou jednotkou s jedním kompresorem Becker a Söhne o výkonu 159 Nm3/hod a třístupňovým tlakovým zásobníkem o geometrickém objemu 2240 litrů. „Poprvé byl v kombinaci s touto kompresorovou stanicí v České republice použit multiproduktový výdejní stojan ADAST, zahrnující možnost čerpání nejen CNG, ale také benzínu 98 oct., 95 oct. a motorové nafty,“ řekl za MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Jaroslav Vohnout.

MOTOR JIKOV Strojírenská a.s., Soběslav je exkluzivním zástupce německého výrobce Schwelm Anlagentechnik GmbH. „Zajišťujeme technickou přípravu, inženýring, vlastní realizaci, instalaci a schvalování příslušnými orgány, dále pak záruční i pozáruční servis. Za letošní rok bude mít MOTOR JIKOV na kontě pět realizací a na příští rok plánujeme deset stanic,“ uvedl ředitel divize Speciální obrábění a výroba MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Jiří Slíva.

Čerpací stanice se nachází nedaleko od dálnice D1 a v těsném sousedství areálu zručského zámku, jehož kořeny sahají až do 14. století.