MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Octavia G-Tec na CNG je ekologičtější než elektromobil Tesla Model S
Octavia G-Tec na CNG je ekologičtější než  elektromobil Tesla Model S

Březen – Podle testování německého automotoklubu ADACu je Škoda Octavia G-Tec s pohonem na stlačený zemní plyn ekologičtějším vozidlem než například opěvovaný elektromobil Tesla Model S. Škoda Octavia G-TEC s pohonem na CNG je jediné nehybridní a klasické auto se spalovacím motorem, které získalo v testu pětihvězdičkové hodnocení. Tesla Model S získala čtyři hvězdičky. Za CNG škodovkou zůstala například i hybridní Toyota Yaris.

Německý autoklub ADAC už několik let pravidelně zjišťuje, jak na tom jsou vlastně auta nejen s koncovými emisemi během provozu. Do výpočtu přidává ještě emise spojené s distribucí pohonných hmot, případně elektrické energie. Běžně se u aut udávají emise označované zkratkou TTW (Tank to Wheel, přeloženo jako „z nádrže na kola“), tedy ty, které auto reálně vypustí. ADAC ale přidává ještě emise WTT, tedy Well to Tank (od zdroje do nádrže). Následně pak hodnoty sčítá a vypočítává tzv. emise WTW (Well to Wheel), které by se daly chápat jako „od zdroje na kola“.
ADAC také upozorňuje, že moderní přeplňované přímovstřikové benzinové motory vykazují vysoký podíl pevných částic. Jejich emise mnohdy překračují hodnoty naměřené u dieselů.