MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Plnička MJ Compact 05 dostupná již i v jednofázovém provedení
Plnička MJ Compact 05 dostupná již i v jednofázovém provedení

Koncem loňského roku byl dokončen vývoj a úspěšně provedeny finální testy kompaktního plnicí zařízení MJ Compact 05 s jednofázovým napájením 230V / 50Hz. Plnička byla uvolněna do sériové výroby začátkem letošního roku a od dubna si jí mohou pořizovat koneční zákazníci, především z řad uživatelů charakteru domácího plnění, případně menších živnostníků. Právě těm jsme se snažili vyjít vstříc, protože celá řada zájemců, nejen z Česka, ale i z dalších zemí Evropy přesně tuto elektrickou alternativu poptávala a vyžadovala. Ne každý má k dispozici 3-fázovou soustavu 400V.

MOTOR JIKOV_pplnička 2Plnicí zařízení se vzhledem na první pohled nikterak neliší od starší třífázové sestřičky. Elektrický pohon, představovaný jednofázovým elektromotorem WEG 2,2 kW a celý rozváděč jsou pochopitelně upraveny a přepracovány na jinou napěťovou soustavu. Zařízení má nominální výkon 4,6 m3 CNG za hodinu, maximální výstupní tlak je 210 bar a rozsah pracovních teplot v rozmezí 5 – 50 stupňů Celsia, což v našich klimatických podmínkách předurčuje jeho umístění spíše ve vnitřních prostorách, například v garáži. 

MJ Compact 05I jednofázová  plnička je vybavena počítačem s automatickým řízením provozu, teplotní kompenzací plnicího tlaku, vysokotlakým sušičem plynu, plynoměrem, manostatem, metanovým čidlem, plnicí koncovkou NGV1, trhací spojkou a plnicí hadicí 4,5m nebo 6m. Alternativně může být zařízení vybaveno 2mi hadicemi. Zařízení se připojuje k přívodu zemního plynu o maximálním tlaku 0,2 bar prostředním běžné domovní přípojky. Tlakovou nádrž o objemu 70 litrů zařízení naplní za 3 hodiny. CE prohlášení o shodě je vydáno certifikační společností TÜV NORD Czech, s.r.o.

MJ_Compact_05_230V-12