MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Předání plnicí stanice CNG firmě Charvát a.s.
Předání plnicí stanice CNG firmě Charvát a.s.

Koncem srpna byla dokončena, zprovozněna a předána vnitropodniková plnicí stanice CNG firmě Charvát a.s. v Doudlebech nad Orlicí. Stanice bude sloužit k plnění vysokozdvižných vozíků Linde s pohonem na zemní plyn. Jedná se o plnicí zařízení MJ Variant 2K-980 s výkonem 10 m3/hod a zásobníkem na 245m3 stlačeného plynu. Plnicí kapacita stanice bude v následujících 2 letech postupně zdvojnásobena dle toho, jak bude uživatel navyšovat počty vysokozdvižných vozíků a tím i spotřebu CNG. Ta by v roce 2014 měla dosáhnout 60 000 m3.

Provozem na zemní plyn u vysokozdvižných vozíků lze ušetřit 50-70 % nákladů na pohonné hmoty ve srovnání s naftou. Pro aplikace vnitropodnikové logistiky v provozech využívajících vysokozdvižných vozíkům plnicí zařízení MJ Variant jeví jako optimální řešení. Návratnost investic dosahuje v některých případech i pouze 1 roku. Zařízení MJ Variant lze přizpůsobit potřebám a požadavkům zákazníka tak, jak roste jeho flotila vysokozdvižných vozíků.

Firma Charvát a.s. je významným výrobcem a exportérem asfaltových lepenek a šindelů. Objemem výroby se řadí mezi přední české výrobce. Více jak 70 % objemu výroby je určeno pro export. Nejvýznamnějším odběratelem je Německo, kde firma působí v silné domácí i zahraniční konkurenci už od roku 1993. Mimo to výrobky společnosti znají zákazníci i na rakouském, maďarském (s dceřinou společností Charvát Kft.), rumunském, dánském, holandském, polském, slovenském, litevském a lotyšském trhu.