MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > V Česku i na Slovensku přibývají plnicí stanice značky MOTOR JIKOV
V Česku i na Slovensku přibývají plnicí stanice značky MOTOR JIKOV

Hned tři vnitropodnikové plnicí stanice instaloval MOTOR JIKOV ve společnostech v Česku a na Slovensku. Už v pořadí čtvrtou stanici uvedli technici do provozu v areálu ŽDB Drátovna a.s. v Bohumíně.
„ŽDB Drátovna je náš největší individuální zákazník v segmentu CNG. První zařízení jsme uváděli do provozu na konci roku 2013, další stanice přibyly v letech 2015 a 2016. Celkem mají v areálu tedy již čtvrtou stanici dohromady se šesti kompresory,“ řekl manažer prodeje CNG MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. Jan Kocourek.
Nově instalovanou stanici MJ Compact plus 20-1680 propojili technici do jednoho zařízení s již stávající stanicí MJ Compact plus 40-1680. Firma využívá CNG výhradně ve vysokozdvižných vozících, kterých má pět desítek.

Další vnitropodnikovou stanici dokončuje firma na jihu Čech, konkrétně v areálu společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. v centrále v Dolním Bukovsku. Pro plnění osobních a užitkových vozidel a vysokozdvižných vozíků bude sloužit zařízení MJ Compact plus 56-2520. Obdobnou stanici již MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. instalovala v závodě společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. v Hevlíně v Jihomoravském kraji.

Turistický vláček, který vozí návštěvníky okolím Železné Rudy, jezdí na stlačený zemní plyn, který mu do nádrže plní plnička z MOTORU JIKOV MJ Compact 05. Nejmenší z plnicích stanic, které MOTOR JIKOV Strojírenská vyrábí a dodává, koupilo město Železná Ruda. Vláček zahájil letos první sezonu v provozu.
Instalace plniček na CNG se neomezují pouze na český trh. „Aktuálně dokončujeme vnitropodnikovou stanici pro slovenskou společnost Gestamp v Nitře. Půjde o zařízení MJ Compact plus 40-1680, které bude sloužit pro plnění vysokozdvižných vozíků,“ uvedl za MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Karol Suchár, který má na starosti zahraniční prodej plnicích stanic. Stanici na CNG má od MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. již česká sesterská společnost Gestamp v Lounech.