MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > První instalace plnící technologie CNG MJ Variant ve Slovinsku
První instalace plnící technologie CNG MJ Variant ve Slovinsku

Říjen 2015 – Společnost MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. udělala další krok v průniku na slovinský trh s plnícími stanicemi CNG, když počátkem října zprovoznila první vnitropodnikovou plničku typu MJ Variant 1k – 560, a to ve společnosti DOMPLAN, d.d.

„Společnost DOMPLAN je jedním z významných distributorů zemního plynu ve Slovinsku. Plnící stanice je umístěná v sídle firmy ve městě Kranj, kde bude sloužit pro plnění servisních vozidel VW Caddy,“ uvedl za MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Karol Suchár.

Plnící stanice MJ Variant 1k – 560 l je složena z plnící stanice MJ Compact 05 o výkonu 5 m³/h a vysokotlakého zásobníku o objemu 560 l. „V případě plnící stanice ve společnosti DOMPLAN se jednalo o společnou realizaci technologie MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. ve spolupráci se slovinským partnerem společností OMEGA AIR, d.o.o. Ljubljana,“ upřesnil Karol Suchár.

MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. se na poli plnících stanic ve Slovinsku etabloval již v minulosti instalacemi celkem sedmi plniček MJ Compact 05 pro pomalé plnění v různých částech země. „Je to další krok společnosti v prosazení se na slovinském trhu a jsme rádi, že svým dílem přispějeme i ke zlepšování životního prostředí severně od Ljubljaně.

V příštím roce plánujeme instalace další obdobné technologie v areálu partnerské společnosti OMEGA AIR, d.o.o. v Ljubljani,“ doplnil ředitel divize Speciální obrábění a výroba MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Jiří Slíva.