MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Realizace plnicí technologie CNG ve firmě OP Papírna
Realizace plnicí technologie CNG ve firmě OP Papírna

Listopad 2013  – Koncem října byla nainstalována a zprovozněna vnitropodniková plnicí stanice CNG řady MJ Variant 3K-980 ve firmě OP Papírna s.r.o. v Olšanech (okres Šumperk).

Jedná se o 3-kompresorovou plnicí stanici pro rychlé plnění vysokozdvižných vozíků stlačeným zemním plynem s max. výkonem 15 m3/hod a dvousekčním vysokotlakým zásobníkem na 980 l. Výdej stlačeného plynu je mauální s tlakovým regulátorem 200 bar.

Plnící stanice CNG byla realizována v kooperaci s Linde Material Handling Česká republika s.r.o.. Tato společnost zároveň dodala konečnému zákazníkovi vysokozdvižné vozíky s pohonem na CNG. Jedná se o další z řady úspěšných aplikací CNG pohonu flotil manipulační techniky.

CNG plnicí stanice OP Papírna

Provozem na stlačený zemní plyn (CNG) u vysokozdvižných vozíků lze ušetřit 50-70% nákladů na pohonných hmotách ve srovnání s naftou. Ve společnostech  využívajících vysokozdvižných vozíků se plnicí zařízení MJ Variant jeví jako kapacitně i ekonomicky optimální řešení, jelikož jej lze přizpůsobit potřebám a požadavkům zákazníka tak, jak roste jeho flotila vysokozdvižných vozíků na CNG. Zařízení lze samozřejmě používat i pro silniční vozidla.

Plnicí stanice CNG OP Papírna

OP papírna, s.r.o. byla založena již v roce 1861 a po celou dobu své existence patří k významným  klíčovým světovým výrobcům cigaretového papíru. Od roku 1997, je členem rakouského holdingu Trierenberg Group., který se v roce 2007 přetransformoval na delfortgroup holding.