MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Rozšíření plnicí technologie pro PERI
Rozšíření plnicí technologie pro PERI

Listopad 2013 – První z řady instalací CNG plnicích stanic MJ Compact Plus, které MOTOR JIKOV realizuje v roce 2013, byla zprovozněna v areálu společnosti PERI, spol. s r.o. v Jesenici u Prahy. Tato realizace je prvním výsledkem výhradní spolupráce se společností Aquacentrum Praha s.r.o. v oblasti výroby a dodávek kompaktních plnicích zařízení nižšího výkonu především určených pro vnitropodnikové aplikace.

P1030112 

Jedná se o kompaktní CNG plnicí stanici o výkonu 39 m3/hod, vybavené dvěma kompresory Trident 400 umístěnými společně s tlakovým zásobníkem o objemu až do 1680 l uvnitř betonového kontejneru o rozměrech zpravidla 3,5 x 2,5 x 2,5 metru.P1030099 Zařízení kromě nutného příslušenství obsahuje moderní elektrický rozvaděč a automatickou regulaci provozu s připojením na internet, umožňující dálkový monitoring provozu. Zařízení je vybaveno jednoduchým výdejním zařízením s ručním ovládáním. Součástí výdejního systému je plnicí hadice a výdejní koncovka NGV1.

Plnicí stanice je zákazníkem využívána pro plnění vysokozdvižných vozíků Linde H40CNG s pohonem na stlačený zemní plyn, jejichž provozem uživatel ušetří více než 50 % nákladů na pohonné hmoty v porovnání s původními vozíky na naftový pohon. Dodavatelem vozíků je společnost Linde Material Handling Česká republika s.r.o. Společnost PERI provozuje již 10 vozíků využívajících CNG. P1010424

„Dodaná stanice rozšiřuje celkovou kapacitu výkonu plnění u zákazníka na 50 m3/hod a zásobníku na 2.520 l. Jedná se vlastně o druhou stanici, přičemž první zařízení typu MJ Variant bylo v PERI zprovozněno již koncem roku 2011. Vzhledem k pozitivní zkušenosti s provozem stanice i vozíků a díky prokazatelným finančním úsporám se zákazník rozhodl o rozšíření své flotily manipulační techniky a s tím spojené potřebné infrastruktury,“ konstatuje Jiří Slíva, ředitel divize Speciální obrábění a výroba, která plnicí stanice na CNG vyvíjí, vyrábí a prodává.

P1030109

Německá společnost PERI je největším výrobcem, prodejcem a nájemcem systémů bednění a lešení na světě. Má 50 dceřiných společností a 100 velkých logistických center, kterými pokrývá svými službami zatím více než 65 národních oblastí po celém světě. Dceřiná společnost PERI, spol. s r.o. byla založena v roce 1992. Dosahuje ročního obratu asi 800 mil Kč a zaměstnává více než 160 lidí. Centrála je v Jesenici u Prahy.