MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Na Slovensku používají CNG v rozvozových autech už i menší firmy
Na Slovensku používají CNG v rozvozových autech už i menší firmy

Listopad 2016 – V polovině měsíce listopadu byla zprovozněna další vnitropodniková plnicí technologie CNG z dílny MOTOR JIKOV Strojírenská a.s., a to MJ Variant 2K – 840 v soukromé Pekárně Jackulík.
Stanice opět vznikla ve spolupráci se slovenským partnerem společností SEOL spol. s r.o., Košice a je instalovaná v areálu soukromé pekárny ve slovenském Námestově. „Stanice bude v počátku sloužit k plnění pěti vozidel FIAT DUCATO pro denní rozvoz výrobků pekárny do nedalekých obcí. V dalším období uvažuje majitel o osobních vozidlech a případném rozšíření kapacity na 3K – 840 l. Na tuto změnu je instalace již předpřipravena. V současné době se jedná o areálové plnicí zařízení se dvěma kompresory MJ Compact 05 s výkonem celkem deset metrů krychlových za hodinu a s vysokotlakým zásobníkem o vodním objemu 840 l,“ popsal zařízení Karol Suchár, referent prodeje CNG MOTOR JIKOV Strojírenská a.s.


Soukromá Pekárna Jackulík je sice menší firmou nicméně velice důležitou pro zásobování svými produkty obce v hornaté části severního Slovenska – Oravy.
U našich východních sousedů jsou již známá nejenom plnící zařízení z portfolia MOTORU JIKOVU Strojírenská a.s. pro pomalé plnění MJ Compact 05, ale taky tyto zařízení pro rychlé plnění. V příštím roce je ve spolupráci s firmou SEOL s.r.o. plánována instalace dvou plnicích stanic CNG typu MJ Compact Plus.