MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Na Slovensku přibyla plnící stanice MJ Variant
Na Slovensku přibyla plnící stanice MJ Variant

Listopad 2015 – Počátkem měsíce listopadu byla uvedena do provozu vnitropodniková plnící technologie CNG MJ Variant 2K–840 ve slovenské společnosti PERI Slovakia s.r.o. v Senci.

Stanice byla realizována ve spolupráci se slovenským partnerem společností SEOL s.r.o., Košice a je instalovaná v areálu firmy PERI ve slovenském Senci. „Stanice bude sloužit k plnění vysokozdvižných vozíků LINDE. Jedná se o areálové plnicí zařízení se dvěma kompresory MJ Compact 05 s výkonem celkem 10 m3/h a s vysokotlakým zásobníkem o vodním objemu 840 l,“ popsal zařízení Karol Suchár, referent prodeje CNG MOTOR JIKOV Strojírenská a.s.

Společnost PERI s.r.o. je významným výrobcem bednění a lešení na Slovensku a patří do stejné nadnárodní skupiny PERI jako její česká pobočka v Jesenici u Prahy, kde již stanice CNG pro vysokozdvižné vozíky úspěšně fungují již třetím rokem. Nadnárodní působení, spolupráce a sdílení dobrých zkušeností je zde plně realizováno v praxi.

Plnící zařízení z produkce MOTOR JIKOV jsou u našich východních sousedů již známá. Společnost dosud instalovala již čtrnáct plniček MJ Compact 05 pro přímé plnění v různých městech Slovenska. V příštím roce je ve spolupráci s firmou SEOL s.r.o. plánována instalace dvou plnicích stanic CNG typu MJ Compact Plus.