MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Velvyslanec Kazachstánu si pochvaloval CNG
Velvyslanec Kazachstánu si pochvaloval CNG

Duben – Velvyslanec Kazachstánu v České republice Serzhan Abdykarimov se při návštěvě MOTORU JIKOV podrobně zajímal o plnicí stanice CNG, které vyrábí MOTOR JIKOV Strojírenská a.s.
„Velvyslanci jsme představili možnosti naší společnosti, které má pro spolupráci s kazašskými firmami velký potenciál. V oblasti CNG jsme již přímo v Kazachstánu absolvovali jednání například s podnikem KazTransGaz, takže věříme, že i podobná setkání a kontakty na politické úrovni nám pomohou v prosazení se na tomto trhu,“ uvedl ředitel pro projektové řízení MOTOR JIKOV Group a.s. Tomáš Prášil.

„Jedním z úkolů kazašského velvyslanectví je rozvíjet mezinárodní vztahy mezi zeměmi. Už teď existuje sedm memorand o spolupráci mezi českými kraji a oblastmi
v Kazachstánu. Naše Kyzylordinská oblast má zájem spolupracovat s firmami v Jihočeském kraji,“ uvedl Serzhan Abdykarimov, který při návštěvě MOTORU JIKOV zmínil i fakt, že výstava EXPO 2017 s podtitulem Budoucí energie se uskuteční v kazašském hlavním městě Astaně. „Jde určitě o příležitost se s podobnými ekologickými projekty prezentovat,“ podotkl velvyslanec.