MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Vítězové Ekologického oskara pojedou na CNG
Vítězové Ekologického oskara pojedou na CNG

Duben – Do konce měsíce mají soutěžící na to, aby zaregistrovali svůj projekt do 8. ročníku Ekologických oskarů, prestižní soutěže v oblasti životního prostředí. Ekologický oskar je každoročně udělován projektům, které šetří energii či přírodu nebo přispívají k ochraně životního prostředí. Soutěž probíhá paralelně ve 177 zemích světa. MOTOR JIKOV GROUP vyhrál ve třetím ročníku soutěže s kompaktní plničkou na CNG MJ COMPACT 05 v kategorii vzduch.
Kategorie Nápad je zcela otevřená široké veřejnosti. Zapojit se může kdokoliv se svou domácí inovací, projektem na zlepšení okolí nebo nápadem na úsporu energie. Nezáleží, zda vznikne v domácí dílně, nebo ve studentské laboratoři. Letos poprvé tak může kdokoliv vyhrát 300 tisíc korun na realizaci svého nápadu a k tomu ještě navíc vůz ŠKODA Citigo G-TEC k užívání po dobu jednoho roku zdarma.
Vítězové jednotlivých kategorií, kterými jsou Obec, Firma, Mládež, Kutil, Stavba a Nápad, obdrží hodnotné ceny a roční zapůjčení vozu Škoda Citigo na stlačený zemní plyn (CNG). Celkový vítěz soutěže odjede vlastním automobilem Škoda Octavia Combi G-TEC na CNG a jeden z nominovaných projektů bude mít možnost zastupovat Českou republiku na světovém finále soutěže Energy Globe Award. Více informací o soutěži najdete na webu www.ekologickyoskar.cz.