MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Volkswagen představil nový motor na CNG pro VW Polo
Volkswagen představil nový motor na CNG pro VW Polo

Květen – Volkswagen představil na 38. vídeňském sympoziu o motorech nový přeplňovaný tříválec se zdvihovým objemem 1,0 litru, který spaluje CNG. Motor 1.0 TGI s výkonem 66 kW/90 k, má být určen pro nadcházející Volkswagen Polo nebo Seat Ibiza.
Automobilka se tak vrací k podpoře pohonu na stlačený zemní plyn. Palivo prý hodlá prosazovat i ve spolupráci s energetickými organizacemi, vládními institucemi a jinými automobilkami.
Přeplňovaný tříválec s pozoruhodným výkonem 66 kW (90 k) se vyznačuje bivalentní konstrukcí, takže může spalovat jak benzin, tak CNG. Při provozu na zemní plyn má mimořádně nízké emise, což platí jak pro emise CO2, tak i pro emise NOx a pevných částic. Kompaktní jednotka 1.0 TGI je novým motorem pro třídu malých vozů koncernu Volkswagen.

O tom, že automobilka se CNG do budoucna v rámci boje za trvale udržitelnou mobilitu počítá, mluvil i vedoucí vývoje zážehových motorů Volkswagen Wolfgang Demmelbauer-Ebner. „Zemní plyn snižuje vzhledem k svému chemickému složení emise CO2 již v okamžiku, kdy je získáván z fosilních zdrojů. Je-li však vyráběn trvale udržitelným způsobem, například jako biometan ze zemědělského odpadu, umožňuje v komplexní bilanci od získávání až po spotřebu mobilitu s výrazně nižšími emisemi CO2. Pojmem e-gas označujeme synteticky vyráběné CNG, které získáváme z vody a CO2 pomocí přebytečné elektrické energie z obnovitelných zdrojů ve speciálních zařízeních. E-gas má skvělé předpoklady k tomu, aby umožnil využívání energie z obnovitelných zdrojů v oblasti dopravy. A také slouží k jejímu skladování. Jedná se prakticky o partnera pro realizaci zásadní změny v oblasti energetiky.“