MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Výdejní panel MJ Plus již v provozu
Výdejní panel MJ Plus již v provozu

Červen 2014 – Společnost MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. uvedla na trh rozšíření manuálního panelu pro rychlý výdej stlačeného zemního plynu. MOTOR JIKOV toto nové řešení s označením MJ Plus nabízí jako volitelné příslušenství k základní konfiguraci plniček MJ Variant Plus a MJ Compact Plus, jejichž funkce jsou tím rozšířeny o identifikaci uživatelů, měření spotřeby CNG v kilogramech, evidenci výdejů a automatické přepínání sekcí tlakového zásobníku.

Výdej z plnící stanice, resp. tlakového zásobníku se spustí automaticky po identifikaci uživatele prostřednictvím přidělené RFID karty vč. automatického přepínání mezi jednotlivými sekcemi zásobníku. Spotřebované množství CNG je změřeno neobchodním měřidlem (hmotnostním průtokoměrem) a 12 měsíců archivováno v řídicí jednotce plničky. Připojení k internetu umožňuje sledování podrobných statistik přes intranet uživatele.

1

Plnící zařízení MJ Variant Plus je kompaktní plnička s integrovaným zásobníkem stlačeného zemního plynu s maximálním objemem 1.680 l. Konstrukce zařízení umožňuje třeba i postupné rozšiřování výrobní kapacity CNG až na maximálně 4 kompresory MJ 05 s celkovým výkonem stanice 20 Nm3/hod.

Plnicí stanice MJ Compact Plus je kompaktní zařízení vybavené jedním nebo dvěma kompresory, každý s výkonem 19,5 Nm3/hod při sání vstupního plynu 0,2 bar nebo 28,0 Nm3/hod při sání 3 bar. Zařízení dále obsahuje dvou či tří- sekční zásobníky stlačeného plynu o velikosti od 1.120 do 3.360 l. Je proto ideálním řešením pro plnění dvaceti až šedesáti CNG vozidel.

Vzhledem k tomu, že jsou obě tato zařízení umístěna v technologickém betonovém kontejneru, je před instalací zapotřebí pouze připravit betonové patky pro uložení kontejneru, přípojky zemního plynu, a elektrické energie a internet.