MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Centrální dispečink CNG stanic zajistí informace on-line
Centrální dispečink CNG stanic zajistí informace on-line

Březen 2015 – Nepřetržité sledování všech velkých CNG stanic umožní MOTORu JIKOV nový centrální dispečink CNG stanic. „V podstatě se jedná o počítač se speciálně vyvinutým sofwtarem, který je prostřednictvím internetu propojen online s našimi CNG plnicími stanicemi, které máme instalované v České republice. Připojeny budou stanice MJ Variant Plus a MJ Compact Plus v areálu MOTORu JIKOV a samozřejmě všechny vybudované velké veřejné stanice,“ objasnil ředitel divize Speciální obrábění a výroba MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Jiří Slíva.

Prostřednictvím dispečinku bude možné kromě monitorování provozu stanic i jejich základní ovládání na dálku. „Uvidíme ihned poruchové stavy, chybové zprávy, požadavky systému, provozní parametry a další informace. Toto nám umožní bezprostředně reagovat na případné podněty a tím výrazně zlepšit naše servisní a provozní služby, což samozřejmě opět povede k naší vyšší konkurenceschopnosti v této oblasti obchodu,“ zdůraznil Jiří Slíva.

MOTOR JIKOV Strojírenská, a.s. vyvíjí, vyrábí a dodává na trh kompletní sortiment plniček CNG a také provádí jejich servis, provádí projekční, inženýringové a stavební práce, zajišťuje financování výstavby a provozu. Kromě dodávky malých a vnitropodnikových plniček pokračuje v budování veřejných plnicích stanic CNG. V loňském roce otevřela firma stanice v Jindřichově Hradci a Českém Krumlově. Letos dokončila stavbu plničky u dálnice D5 u Nýřan na Plzeňsku a plánuje dalších šest veřejných čerpacích stanic.
MOTOR JIKOV GROUP využívá automobily a vysokozdvižné vozíky s pohonem na CNG ve své firemní flotile, kde tvoří více než polovinu všech vozidel. Roční úspora nákladů na pohonné hmoty přesahuje dva miliony korun.