MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Firma VOP CZ s.p. využívá vlastní plnící stanici CNG MJ Compact Plus
Firma VOP CZ s.p. využívá vlastní plnící stanici CNG MJ Compact Plus

Červen 2014 – Firma VOP CZ s.p. Šenov u Nového Jičína rozšířila již početnou skupinu firem, které pro plnění vysokozdvižných vozíků používají CNG z vlastní vnitropodnikové stanice MJ Compact Plus 50-1680A.

Tato kompaktní plnící stanice CNG je jedním ze základních pilířů našeho výrobkového spektra.

1

Stanice je tvořena 2 vysokotlakými kompresory o sacím tlaku 2,5 až 3,0 bar. s celkovým výkonem 50m3/hod řízenými společným rozvaděčem, sušením plynu při tlaku 250 bar a dvousekčním tlakovým zásobníkem o vodním objemu 1.680 l (odpovídá 420m3, respektive 300 kg na 250 bar stlačeného zemního plynu). Výdej CNG zajišťuje výdejní stojan ADAST V line Major včetně hmotnostního průtokoměru, čtecího zařízení firemních karet, výdejní hadicí s plnicí koncovkou NGV1. Tento výdejní stojan umožňuje výstup dat do informačního systému zákazníka a jejich další zpracování a účtování.

1

Roční kapacita stanice je více než 200.000 m3 CNG a plně pokryje potřeby pro plnění vysokozdvižných vozíků, osobních i užitkových vozidel. Stanice byla dodána v ověřené kooperaci se společností Linde Material Handling Česká republika společně s vysokozdvižnými vozíky na stlačený zemní plyn.

1

Firma VOP CZ, s.p. je podnikem, který se profiluje v oblasti vojenské techniky, strojírenské výroby a vývoje. Zabývá se především opravami vojenské techniky. Není bez zajímavosti, že podnik VOP CZ uzavřel v loňském roce kontrakt se společností Linde materiál Handling GmbH na kompletní výrobu a montáž vysokozdvižných vozíků 10 a 18 tun. Tato výroba se sem přesouvá z anglického Walesu.

www.vop.cz