MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Heluz cihlářský průmysl nově využívá technologii CNG
Heluz cihlářský průmysl nově využívá technologii CNG

Listopad 2015 – Společnost Heluz cihlářský průmysl v.o.s. rozšířila již početnou skupinu firem, které pro svůj provoz využívají vysokozdvižné vozíky s technologií CNG. Pro tyto účely má i vlastní vnitropodnikovou stanici MJ Compact Plus 56-2520 ve svém areálu v Hevlíně na Znojemsku.

Jedná se o plnící stanici CNG, která je tvořena dvěma vysokotlakými kompresory využívajícími sací tlak 3,0 bar. Jejich celkový výkon činí 56 m3/hod a jsou řízené společným rozvaděčem, sušením plynu při tlaku 250 bar a dvousekčním tlakovým zásobníkem o vodním objemu 2.520l vodního objemu. Každá z těchto sekcí je samostatně uzavíratelná. Výdej CNG zajišťuje výdejní zařízení MJ Plus včetně hmotnostního průtokoměru, identifikací uživatelů prostřednictvím osobních čipů a připojení k internetu pro sledování statistik. Pro tankování CNG jsou zde dvě výdejní hadice s koncovkami NGV1. Celá tato technologie je umístěna v betonovém kontejneru a je tedy kompaktním řešením, které usnadňuje proces instalace.

Společnost Heluz cihlářský průmysl v.o.s. již více než 130 let vyrábí a dodává komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu, tzn. cihly pro obvodové, nosné, příčkové a akustické zdivo, maloformátové děrované cihly, broušené cihly, keramické stropy a překlady, stropní panely, roletové překlady, cihelné komíny.