MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Linde MH uvedlo do provozu plnicí stanici na CNG s naší technologií
Linde MH uvedlo do provozu plnicí stanici na CNG s naší technologií

Ve čtvrtek 18. října 2012 byla v Linde Material Handling Česká republika s.r.o. v pražských Malešicích slavnostně uvedena do provozu plnicí stanice na stlačený zemní plyn s technologií od MOTOR JIKOV.

Rychlé plnění vysokozdvižných vozíků a flotily firemních osobních vozů umožňuje tlakový zásobník o objemu 840 litrů, který je plněn čtyřmi kompresory s celkovým hodinovým výkonem 20 m³ na tlak 250 barů. Výdej plynu do vozidel je zajišťován komfortním výdejním stojan Adast s měřením spotřeby a kartovým přístupem. Celková kapacita stanice je zhruba 45.000 kg stlačeného zemního plynu za rok a zajistí plnění vozidel s celkovým ročním nájezdem na úrovni 900.000 km.

Dodavatelem technologie je společnost MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Výstavba plnicí stanice trvala včetně plánovací fáze a schvalovacího procesu necelý jeden rok. Očekávaná úspora na pohonných hmotách pro současnou vozovou flotilu by měla v Linde MH dosáhnout až 450 tisíc korun za rok.

Slavnostní otevření CNG plnicí stanice v Linde MH

 „Jedná se o naší v pořadí již 4. aplikaci tohoto charakteru. Celkem postavíme ke konci letošního roku 8 stanic, všechny tzv. vnitropodnikové, z toho 5 je ve spolupráci s Linde MH. Na příští rok plánujeme výstavbu celkem 18 plnicích zařízení a stanic“ říká Ing. Jiří Slíva, člen představenstva MOTOR JIKOV Strojírenská a.s.

Zároveň s vybudováním čerpací stanice na stlačený plyn bylo pořízeno jedenáct služebních osobních automobilů značky VW s pohonem na stlačený zemní plyn pro obchodní zástupce a management. „V pohonu na CNG vidíme budoucnost nejen v manipulační technice. To, o čem jsme přesvědčeni a co nabízíme našim zákazníkům, jsme tedy aplikovali i na provoz naší vlastní flotily osobních automobilů,“ říká Ing. Jindřich Kotyza, jednatel společnosti Linde Material Handling Česká republika s.r.o.

Linde MH pořídilo 11 vozidel VW na CNG