MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Nová Octavia G-Tec dostane silnější motor a lehčí nádrže
Nová Octavia G-Tec dostane silnější motor a lehčí nádrže

Červen – Škodovka již pracuje na úpravách v současné době nejekologičtější plynové Octavia G-Tec. Auto by mělo dostat v příštím roce nový motor a o jednu plynovou lahev navíc. Dojezd na CNG tak vzroste na více než pět set kilometrů. Informace přinesl týdeník Svět motorů.

Výkon motoru 1,5 TSI by měl poposkočit z 81 na 96 kW. Dosud mají Octavie motory 1,4 TSI. Velkou změnou projdou podle informací Světa motorů nádrže na plyn. „Dvě velké zadní tlakové nádoby už nebudou ocelové, ale kompozitové. Navíc k nim přibude jedna menší, která sice zůstane ocelová, ale umístěná před nápravou, nikoli v zadním převisu. Takže tak negativně neovlivňuje jízdní vlastnosti auta. Této třetí nádobě uhne palivová nádrž, kterou měl současný model stejně velkou jako normální benzinové octavie. Nový model bude takzvaně semi-monovalentní (skoro jednopalivový), kde zásoba benzinu bude jen nějakých 15 l – tedy pro nouzové dojetí. Naopak zásoba plynu povyskočí z 15 na 21 kilogramů, čímž teoretický dojezd na plyn stoupne ze současných 430 až na 620 km,“ uvádí týdeník.

Reálný dojezd Škody Octavia G-Tec by tak mohl stoupnout až na 520 km (4,0 kg/100 km, 21 kg plynu v nádobách).
Změní se i hmotnost vozu. Dvě tlakové nádrže aktuálního modelu přidávají zádi auta sto kilogramů. U příštího modelu budou tlakové lahve vážit pouhých 28 kilogramů, což se pozitivně projeví na jízdních vlastnostech auta.