MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Po třech letech bude MOTOR JIKOV opět stavět veřejnou stanici v Českých Budějovicích
Po třech letech bude MOTOR JIKOV opět stavět veřejnou stanici v Českých Budějovicích

Dva důležité projekty v oblasti plnění stlačeného zemního plynu pro rok 2021 představil manažer prodeje CNG MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. Jan Kocourek.

„Jedním z klíčových projektů v roce 2021 bude vybudování veřejné plnící stanice v Brně Ivanovicích, kde postavíme první stanici MJ Comapact plus 60 pro komerční využití,“ uvedl manažer prodeje CNG.

Stanice se bude skládat z jednoho kompresoru JA Becker o výkonu 60Nm3/hod, zásobníku 3020 l a oboustranného výdejního stojanu. Velký zásobník bude kompenzovat nižší výkon stanice oproti stanicím MJ SAT.

„Věříme, že se tato stanice v ostrém provozu osvědčí a jejich prodej se rozšíří. Stanice se bude nacházet u areálu pneuservisu BestDrive v blízkosti nákupní zóny Globus u výpadovky z Brna na Svitavy. Naším zákazníkem je společnost Zliner Energy, investorem a provozovatelem stanice E-on Energie a dokončení je v plánu v létě 2021,“ doplnil Jan Kocourek.

Po třech letech bude MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. opět stavět stanici v krajském městě Jihočeského kraje. Naposledy stavěl plnicí stanici v areálu Dopravního podniku města České Budějovice. Motoristé tak nově dostanou příležitost doplňovat plyn v Českých Budějovicích na veřejné stanici, která se bude nacházet na čerpací stanici Benzina na Vltavském nábřeží naproti Mach Motors.

Bude se jednat o známou technologii MJ SAT 140-2240, tedy stanici s jedním kompresorem JA Becker o výkonu 140Nm3/hod, zásobníkem CNG o objemu 2240 l a oboustranným výdejním stojanem Tatsuno.

„Stanice nebude bezobslužná, ale bude napojená na platební systém Benzina, tudíž platba mimo obvyklých způsobů platební, CCS a CNG kartou, bude možná i v hotovosti a zákazníci budou mít k dispozici veškeré služby obchodu. Předpokládáme otevření ve třetím čtvrtletí roku 2021“ dodal Jan Kocourek.