MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Provoz plnící stanice CNG ve společnosti Romotop již zahájen
Provoz plnící stanice CNG ve společnosti Romotop již zahájen

Srpen 2014 – nově uvedený typ kompaktní plnící stanice MJ Variant Plus byl úspěšně zprovozněn
v areálu firmy Romotop spol. s r.o. v Suchdole nad Odrou. Tato plnící stanice slouží k obsluze CNG vysokozdvižných vozíků Linde. Plnící stanice MJ Variant Plus 3K-1680 byla vyvinuta a vyrobena firmou Motor Jikov v letošním roce a jedná se o kompaktní řešení předešlého typu MJ Variant. Toto kompaktní řešení významně zkracuje dobu instalace a klade méně požadavků na stavební připravenost místa realizace.

Plnící stanice MJ Variant Plus 3K-1680 je tvořena 3mi kompresorovými jednotkami MJ05 o celkovém výkonu 15 m3/hod, dvousekčním tlakovým zásobníkem o vodním objemu 1 680 l a ručním výdejním zařízením. Celá technologie je umístěna v betonovém kontejneru. Dle potřeb zákazníka lze tuto plnící stanici rozšířit dodáním dalšího kompresoru na celkový výkon 20 m3/hod.

Stanice byla realizována v kooperaci s Linde Material Handling Česká republika s.r.o.. Tato společnost zároveň dodala konečnému zákazníkovi vysokozdvižné vozíky s pohonem na CNG. Provoz je navržen pro celkem 10 vysokozdvižných vozíků.

Firma ROMOTOP spol. s r.o., která vznikla roku 1992, významně ovlivnila průnik krbových kamen na český trh. Z původní malosériové výroby se postupně v Suchdole nad Odrou vyvinulo pracoviště s nejmodernějším technologickým zázemím, silným konstrukčním a obchodním potenciálem. V současné době firma patří mezi přední evropské výrobce krabových kamen a krbových vložek.
Dlouholetá spolupráce s nejnáročnějšími evropskými zákazníky, nadšení a iniciativa klíčových spolupracovníků umožnily vybudovat firmu, kterou odborná veřejnost často označuje jako nejmodernější výrobní závod v Evropě.

www.romotop.cz