MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Realizace další vnitropodnikové CNG plnicí stanice
Realizace další vnitropodnikové CNG plnicí stanice

6. prosince 2012 byla úspěšně provedena funkční zkouška na CNG plnicí stanici ve společnosti TDS ZAMPRA spol. s r.o. ve Frýdlantu nad Ostravicí. Tím bylo zařízení  předáno zákazníkovi do plnohodnotného ostrého provozu a užívání.

Jedná se o plnicí stanici MJ Variant 4K-1120-A. Stanice je tvořena 4mi kompresorovými jednotkami MJ05 o celkovém výkonu 20 m3/hod, zásobníkem stlačeného zemního plynu o vodním objemu 1.120l a výdejním stojanem ADAST Major V-Line CNG. Celkový roční výkon stanice je 60-80.000 m3 plynu, ve dvousekčním zásobníku je uloženo 200 kg plynu k okamžitému rychlému naplnění až 3 vozidel. Výdejní stojan disponuje plnicí koncovkou NGV1, čtečkou firemních karet pro autorizovaný přístup a teplotní kompenzací plnicího tlaku. Statistiku plnění a spotřeb je možno sledovat a vyhodnocovat prostřednictvím řidicího systému WIN MISS, který poskytuje uživateli dokonalý přehled o výdejích zemního plynu.

CNG Plnicí stanice TDS ZAMPRA ve Frýdlantu nad Orlicí

Stanice byla realizována v kooperaci s Linde Material Handling Česká republika s.r.o.. Tato společnost zároveň dodala konečnému zákazníkovi vysokozdvižné vozíky s pohonem na CNG. Finální provoz je navržen pro celkem 12 vysokozdvižných vozíků a 3 užitková silniční vozidla.

LOGO ZAMPRA

TDS Zampra spol. s r. o. je společnost podnikající v oblasti strojírenské výroby se zaměřením na vývoj, konstrukci a produkci zařízení hlubinných dolů, jejímž hlavním odběratelem jsou Ostravsko-Karvinské doly akciová společnost. Dále pak TDS ZAMPRA s.r.o. dodává tato zařízení do zemí zabývající se hlubinným dobýváním nerostných surovin (Polsko, Rusko, Slovensko).

CNG Plnicí stanice TDS ZAMPRA ve Frýdlantu nad Ostravicí