MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Výrobce stavebních materiálů pořídil již třetí stanici na CNG
Výrobce stavebních materiálů pořídil již třetí stanici  na CNG

Spolupráce na poli plnicích stanic CNG mezi MOTOREM JIKOV Strojírenskou a.s. a skupinou firem Saint-Gobain dostala v září třetí pokračování instalací nové plnicí stanice na CNG. Ta od konce září funguje v areálu firmy Saint-Gobain Adfors v Litomyšli. Stanice bude sloužit pro plnění vysokozdvižných vozíků od Linde pohony.

„Instalovali jsme plnicí stanici CNG řady MJ Compact Plus 60-1680. Jedná se o dvoukompresorovou plnicí stanici pro rychlé plnění vysokozdvižných vozíků stlačeným zemním plynem s maximálním výkonem šedesát metrů krychlových za hodinu a dvousekčním vysokotlakým zásobníkem na 1680 l. Stanice je vybavena elektronickým měřením množství vydaného zemního plynu,“ uvedl manažer pro prodej CNG MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. Jan Kocourek.

MJ Compact plus 60 je nejnovější plnicí stanicí z portfolia MOTORU JIKOV. MJ Compact plus 60 navazuje na současnou řadu MJ Compact, ale poskytuje díky jedinému kompresoru mnoho výhod například v nižších servisních nákladech. Stanice je vybavena zásobníky o objemu 1680 litrů. Jejich velikost lze upravit dle specifikace zákazníka. Limit velikosti tak představuje pouze velikost kontejneru, ve kterém je stanice umístěna.

Jedná se již o třetí plnící stanici pro skupinu Saint Gobain. „V Častolovicích jsme v roce 2013 pro Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER, instalovali jednu z prvních stanicí MJ Comapct plus, dalším zařízení pak putovalo do Saint-Gobain PAM CZ, s.r.o., Králův Dvůr v roce 2016,“ doplnil Jan Kocourek.

Skupina Saint-Gobain navrhuje a vyrábí vysoce výkonné stavební materiály, které nabízí komplexní řešení pro kvalitní, úsporné a udržitelné bydlení. Dále dodává skla pro stavebnictví i automobilový průmysl a systémy zásobování vodou. Prosazuje myšlenku udržitelného bydlení pomocí konceptu multikomfortních domů.