MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > Výrobce cihel Heluz spoléhá na plnicí stanice CNG z MOTORU JIKOV
Výrobce cihel Heluz spoléhá na plnicí stanice CNG z MOTORU JIKOV

Poslední týden v listopadu dokončili technici MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. instalaci stanice MJ Compact plus 56-2520-T v cihelně HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. v Dolním Bukovsku.

„Stanice je vybavena dvěma kompresory Trident 400CNG a připojena na středotlaký rozvod plynu s celkovým výkonem 56 metrů krychlových za hodinu. Zásobník stlačeného zemního plynu má objem 2520l. Stanice je vybavena elektronickým měřením vydaného CNG a identifikací uživatelů MJ Plus,“ popsal technické náležitosti manažer prodeje CNG MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. Jan Kocourek.

Zařízení bude obsluhovat až deset vysokozdvižných vozíků Linde H40CNG a patnáct služebních vozidel Škoda Octavia G-TEC a VW Caddy.
„Po výrobním závodu v Hevlíně v Jihomoravském kraji se jedná o druhou vnitropodnikovou stanici pro společnost Heluz a na příští rok je naplánovaná investice do stejné stanice pro další výrobní závod v Libochovicích. Tím se Heluz spolu se ŽDB stane nevětším individuálním zákazníkem MOTORU JIKOV Strojírenská a.s. v oblasti CNG.

Společnost Heluz cihlářský průmysl v.o.s. již více než 130 let vyrábí a dodává komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu, tzn. cihly pro obvodové, nosné, příčkové a akustické zdivo, maloformátové děrované cihly, broušené cihly, keramické stropy a překlady, stropní panely, roletové překlady, cihelné komíny.