MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > První vůz značky SEAT s pohonem CNG
První vůz značky SEAT s pohonem CNG

Nový SEAT Mii Ecofuel byl představen na Motor Show 2013 v Ženevě. Vůz je koncipován na stejné koncernové platformě VW jako modely Škoda Citigo a VW eco Up!

Seat Mii Ecofuel je třetí alternativa v Bratislavě vyráběného městského mini poháněného stlačeným zemním plynem, a protože technický základ všech tří koncernových vozů je identický, nemůže nás španělské provedení již ničím překvapit :-)

Seat Mii

Španělský výrobce rozšiřuje rodinu vozidel Mii o právě představený typ Mii Ecofuel –první vozidlo s nejnižšími emisemi vůbec kdy vyrobené.  Jedná se o první model s motorem na zemní plyn nesoucí značku SEAT a přinášející výjimečnou efektivitu a značně snížené náklady na provoz bez ztráty jízdní dynamiky. Za vstupní cenu €12,050, která bude platná v Německu, se jedná o nejlevnější NGV model na německém trhu. Českou základní cenu Seatu Mii Ecofuel zdejší zastoupení dosud neprozradilo.
Seat Mii
Nový SEAT Mii Ecofuel tímto vytváří šetrnou CNG technologii dostupnou pro všechny“ vysvětluje James Muir, prezident SEAT S.A. Atraktivní zaváděcí cena a výjimečně nízká spotřeba, stejně jako emisní hodnoty činí Mii Ecofuel jedním z nejzajímavějších and rozumově nejdostupnějších vozidel – i pro „dálkové“ řidiče.

Stejně jako u benzínové verze Mii, model Ecofuel obsahuje tří-válcový zážehový motor se zdvihovým objemem 999 cc. Ve variantě CNG kompaktní výkonová jednotka generuje 68 PS při otáčkách 6.200. Výjimečný lehký a velice „živý“ motor dosahuje maximálního točivého momentu 90 Nm při 3.000 otáčkách. S průměrnou spotřebou paliva 2,9 kg CNG na 100 km a souvisejícími emisemi CO2 79 g/km je nejlepším ve své třídě.

SEAT Mii Ecofuel, který bude představen na ženevském Motor Show 2013 (4-6. března), bude nejprve uveden na trh v Německu, Itálii, Rakousku, Švýcarsku, Holandsku, Švédsku a České republice, tedy v zemích s jasnou poptávkou po vozidlech na zemní plyn a s infrastrukturní podporou.

Seat Mii

Zdroj:     SEAT