MOTOR JIKOV CNG
CZ    EN
Člen skupiny MOTOR JIKOV GROUP
Přejít k hlavnímu obsahu webu
MOTOR JIKOV CNG > TISKOVÉ ZPRÁVY > VW změní označení CNG vozidel na TGI BlueMotion
VW změní označení CNG vozidel na TGI BlueMotion

Automobilka Volkswagen změní označení svých CNG vozů ze stávajícího EcoFuel na TGI BlueMotion. Prvním vozem s tímto označením je VW Golf TGI BlueMotion, který byl představen na letošním autosalonu v Ženevě.

Nový vůz bude v prodeji již od léta 2013 ve verzi hatchback a na podzim ve verzi Variant. Golf TGI BlueMotion je poháněn novým turbo motorem na zemní plyn s výkonem 110 koní. Tato jednotka (1.4 TSI) vyvinutá pro benzín i CNG umožňuje vozu zachovat působivé jízdní vlastnosti a dojezd.

Volkswagen-Golf-TGI-Blue-Motion

Jen na zemní plyn je auto s šestistupňovou převodovkou schopné urazit 420 km, při průměrné spotřebě 3,5 kg na 100 km (94 CO2 g/km). Přidá-li se dostupná benzínová nádrž (50 l), rázem se dojezd o 940 km prodlouží na skvělých 1360 km.

Varianta verze se sedmistupňovou převodovkou (DSG) dosahuje ještě o něco lepších výsledků – 3,4 kg zemního plynu na 100 km nebo 5 l benzínu na tu samou vzdálenost. Za zmínku stojí i akcelerace, z 0 – 100 km se Golf dostane za 10,7 s, maximální rychlost se pohybuje kolem 194 km/h.

octavia

Ve druhé polovině roku se také můžeme těšit i na novou Škodu Octávii s pohonem na CNG, jejíž technika bude srovnatelná právě s novým Golfem.

Zdroj: NGV Jurnal www.ngvjournal.com a CNG plus www.cngplus.cz